Trackit – kuidas asjadel ja inimestel kodus ja kaugemal silm peal hoida

Trackit.metrotec.ee veebist saab osta omale ühe väikese, tikutoosist veidi suurema seadme, mis on kohe tööks valmis.

Vajadus sellise seadme järgi tekkis sügisel, kui lapsed kooli läksid, koer hakkas väljas käima ning nädalavahetustel kutsuti jälle metsa matkama. Talvel saab mägedesse suusatama minnes radasid ka kaardile joonistada ja järgmiseks hooajaks meelde jätta, suvel on huvitav vaadata, kuhu kanuu- ja kajakimatkal sai sõidetud.

Ostmine algab e-poes nagu ikka kasutajaks registreerumisega. Midagi väga keerulist ei küsita, see on nagu Facebooki konto tegemine, isegi lihtsam. Vaja kirja panna ainult ees-ja perekonnanimi- e-posti aadress ja parool.

Kuid veel enne oleks hea seade omale ära osta, sest siis saab ka IMEI-koodi, mis järgmisena sisestada, et konto oleks seotud konkreetse toote – träkkijaga.

E-poest (http://trackit.metrotec.ee/et/xps/) valime P-Tracki, mis on sobiv seade inimeste ja asjade lihtsaks jälgimiseks. 189-eurone toode annab vajadusel häiret, teatab tühjast akust, teatab, kui liigutakse seadmega etteantud piirkonnast välja (või saabutakse piirkonda), salvestab teekonda, saadab andmed üle mobiilivõrgu Metroteci veebiteenusesse. Veebist saab sisse logides hiljem vaadata andmeid kaardilt ja seadeid muuta.

1300 mAh aku peaks kestma ilma laadimiseta kuni kuu, mõõdud 70 x 46 x 17,5 mm ja kaal 65 grammi sobivad paigutamiseks kuhu iganes ning niiskuskindlus tagab, et halva ilmaga seade üles ei ütleks.

Hinna sees on veebiteenus, seade ise ja SIM-kaardi aastane kasutustasu, sest andmeid saadetakse üle mobiilivõrgu. Kuna tegemist on Eestisisese paketiga, saab seadet kasutada Eesti piires. Hiljem on kogu kulu seadmele 50 eurot aastas, mis on aastamaks andmesideteenuse eest. Hea on see korraga ära maksta ja siis on kogu aasta muretut kasutamist.

Lisame P-Tracki ostukorvi, valime pakiautomaadi, kuhu soovime saada ning valime makseviisi, lisame aadressi, nõustume tingimustega, nagu epoes see ikka tavaliselt käib. Siis tuleb vajutada tellimisele, maksta pangas ära ja jääda ootama sõnumit.

Sõnum tuli: kaup on kohal!

Karbist leiab träkkeri ja laadija, mis ühendub mikro-USB otsaga. Seega traditsioonilist mobiililaadijat kasutada ei saa.

Poleeritud pindadel on kriimud. Juhendit kaasas pole. Kuid selle saab hiljem, elektrooniliselt.

Juhendamist saab otsida samast kohast, kust toode osteti ehk veebist. http://trackit.metrotec.ee/

Sealt saab postiga saabunud seadme IMEI koodiga ära registreerida.

Siseruumis ei näita träkker esialgu õiget asukohta, vaid viib Tartusse.

Paneme andmete saatmise ajaintervalliks 10 sekundit, ehk lõpuks toob asukoha kiiremini koju. Ootame. Sinine ja roheline tuluke vilguvad ja hetke pärast ongi täpp kaardil Tallinna, tegelikku asukohta liikunud.

Kui seade on end juba positsioneerinud, on viide vaid mõned sekundid. See polegi otseajas jälgimise seade, vaid ikka rohkem teadasaamiseks, kus seadet kandev pereliige, loom või auto asuvad.

 

Träkkimise esimesed päevad

Edasi võib seadme unustada. See võike karp mahub näiteks seljakoti küljetaskusse, auto armatuurlaualaekasse või jopetaskusse. Autos muuseas on levi armatuurlaua laekas täiesti olemas. Siin on mõned pildid selle tõestuseks, võetud Metroteci veebist, kus saab kaardilt ja ajagraafikult jälgida kogu träkeri salvestatud teekonda: